Krajské kolo Svojsíkova závodu

Družinka Ještěrek se v okresním kole Svojsíkova závodu umístila na krásném 2. místě a postupuje do krajského kola.

Svojsíkův závod (základní kolo)

Dne 22.4. a 23.4. jsme se my, družina Ještěrek účastnily závodu skautů a skautek - Svojsíkova závodu. Sraz jsme měly v 11 hodin v kempu u řeky Berounky. Když jsme přijely, postavily jsme stan. Potkaly jsme tam skupinky z oddílu Pardi (Jeleni), z Poutníků (Pampelišky a Gepardy). Po nějaké době jsme měly nástup. Vedoucí (Judy) nás obeznámili s pravidly celého závodu. Dostaly jsme mapy okolí, kam jsme si zakreslily trojúhelníky-ty byly symbolem toho, že stanoviště jež se tam nachází je otevřeno pouze v sobotu, čtverce-ty byly symbolem toho že stanoviště, které tam je, že je jen na neděli a kroužek-že je na oba dva dny. Naše strategie byla následovná-ztratit se a tím zabrat víc jak polovinu času, co jsme měly a v tom zbytečku času dohledat a bezchybně splnit ostatní stanoviště.

Ale i přesto že jsme měli poněkud nevídanou strategii, i přes to že se nám rozmočila mapa a všechny značky rozpily, jsme obstály a probouraly se až do KRAJSKÉHO KOLA!!!

Klárka